Przepierzenia z siatki dekoracyjnej w LAVA e Sal SPA

w hotelu Radisson Blu Ostróda

Przepierzenia z siatki dekoracyjnej

Otwarte przestrzenie są dzisiaj wyjątkowo modne. Czasem konieczne jest jednak funkcjonalne wydzielenie poszczególnych stref. Tym razem postawiliśmy na przepierzenia z siatki dekoracyjnej. W przypadku Lava e Sal SPA w ekskluzywnym hotelu Radisson Blu Ostróda chcieliśmy zapewnić gościom większą intymność, a jednocześnie – uczucie wytchnienia i ukojenia.

Nasze przepierzenia z siatki

dekoracyjnej w Lava e Sal SPA

Stworzone przez nas przepierzenia z siatki dekoracyjnej znalazły się w pomieszczeniu z basenem i sauną oraz w recepcji SPA. Z powodzeniem można je potraktować jako elementy ozdobne, przeznaczone do pomieszczeń o dużym poziomie wilgoci, tak jak ma to miejsce w przypadku omawianego SPA. Utrzymane w brązowym kolorze, idealnie komponują się ze ścianą o drewnianym dekorze, prostymi formami mebli oraz podłogą inspirowaną wyglądem kamienia. Projektanci całej aranżacji doskonale wiedzieli, jak ważna jest w tym miejscu zmysłowa przyjemność doświadczenia rozmaitych faktur, dlatego zadbano w niej o każdy detal. Co więcej, skojarzenia związane z naturą, a więc drewnem czy kamieniem, mają z założenia budzić w nas wrażenie nieustannego obcowania z nią. I to się jak najbardziej udało.

Jednocześnie cała aranżacja jest maksymalnie minimalistyczna. Pozbawiona nadmiaru bodźców pozwala w pełni skupić się na procesie relaksacji. Ultranowoczesnego charakteru nadają jej  umieszczone na suficie taśmy LED, które pięknie podkreślają płaszczyznę, „dzieląc” ją na mniejsze fragmenty. Zapewniają przede wszystkim jednak przyjemne światło, które w strefach relaksu rządzi się własnymi prawami. Dodajmy, że podobny efekt uzyskano przy wejściu do SPA. Całość tworzy aranżację intymną i zmysłową, zapewniającą głębokie poczucie ukojenia.

Przepierzenia z siatki w hotelu Radisson Blu

Najważniejsze zalety przepierzenia

z siatki dekoracyjnej

Nasze przepierzenia z siatki dekoracyjnej do wystroju wnętrz delikatnie oddzielają od siebie poszczególne strefy i zapewniają klientom SPA więcej prywatności. W kreatywny sposób przekształcają więc przestrzeń, urozmaicając ją i wzbogacając. Co więcej, w zależności od Twoich preferencji mogą być one połyskujące lub matowe. Wykonane w taki sposób, że nie przytłaczają wnętrza, nierzadko zapewniają efekt minimalizmu i uporządkowanej przestrzeni. Z drugiej strony mogą być bardziej dekoracyjne i tworzyć swoją formą np. falę, przyciągającą oko i zachwycającą wyjątkowymi, intrygującymi kształtami.

Dodajmy, że tworzące przepierzenia siatki dekoracyjne wykonane są z aluminium. Dzięki temu są praktyczne, a zarazem niezwykle wytrzymałe. Mogą być one pofalowane podobnie jak tradycyjne zasłony, a im więcej takich fal jest, tym mniejsza jest przezierność siatki, a co za tym idzie – tym większe wrażenie wizualnego oddzielenia przestrzeni. Z kolei im mniej fal, tym zasłona ma większą przezierność i tym bardziej jest subtelna.

Kotary z siatki dekoracyjnej w SPA

Kotary z siatek dekoracyjnych

na zamówienie

Kotary z siatek dekoracyjnych lub łańcuszków wykonujemy na indywidualne zamówienie. Mogą mieć niemal każde wymiary. Co więcej, można je wykorzystywać nie tylko jako przepierzenia, ale również np. dekoracje sufitowe. Istnieje również możliwość wyginania listew mocujących, dzięki czemu kotary mogą przybierać jeszcze bardziej intrygujące formy.

Kotary sufitowe z siatek dekoracyjnych mogą pełnić zarówno funkcję praktyczno-użytkową, jak i dekoracyjną. W spektakularny sposób prezentują się nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale również tych mniejszych. Jednocześnie z powodzeniem maskują rury grzewcze czy przewody klimatyzacyjne. Nie bez powodu wykorzystuje się je w hotelach, restauracjach, kawiarniach, salonach SPA, biurowcach oraz innych przestrzeniach komercyjnych. Są one niezwykle efektownym elementem wystroju, który nadaje każdej przestrzeni unikalny, bardziej ekskluzywny wygląd.

Jako Poppa oferujemy oczywiście nie tylko sufitowe kotary z siatek dekoracyjnych w kolorze brązowym. Możesz wybrać odpowiednią barwę z szerokiej palety dostępnych kolorów. Zależy to m.in. od preferencji estetycznych, innych elementów wystroju oraz atmosfery, którą pragnie się wykreować. Pewne jest to, że z łatwością można dobrać odcień, który będzie idealnie korespondował z kolorystyką, w jakiej utrzymane jest wnętrze.

Nasze kotary sufitowe z siatek dekoracyjnych mogą również kontrastować z resztą pomieszczenia. Przykładowo, na takie rozwiązanie zdecydowano się w Młynach Rothera. W miejscu, w którym królują odcienie naturalnego drewna zawieszono kotarę w srebrnym kolorze, wzbogaconą dodatkowo o finezyjną iluminację świetlną. Całość tworzy przestrzeń, w której nowoczesność wspaniale komponuje się z tradycją.

Dekoracyjne kotary można wykonać zarówno z siatki, jak i łańcuszków dekoracyjnych. Czym się one od siebie różnią? Na siatki można nanosić jedynie kolory, natomiast na łańcuszki – wzory i kolory. Łańcuszki można wiązać, natomiast siatki można rozsuwać. Jeśli chodzi o siatki, można dobrać również różne poziomy przezierności.

Siatka dekoracyjna Poppa

Najważniejsze informacje

o hotelu i SPA

Radisson Blu Resort to wyjątkowy hotel usytuowany nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie. Jego funkcjonowanie opiera się na filozofii „Yes, I can!”. W praktyce oznacza to, że ów hotel to tak naprawdę ludzie, którzy starają się wyjść naprzeciw potrzebom gości, aby zapewnić im jak najbardziej pozytywne wrażenia i doświadczenia. Nic więc dziwnego, że na jego terenie powstało luksusowe Lava e Sal SPA, dające możliwość wymarzonego relaksu oraz błogiego odpoczynku. Dzięki niemu – jak twierdzą właściciele hotelu – można znaleźć harmonię między ciałem a umysłem.

Masz do nas pytania? Potrzebujesz porady? A może chcesz z nami współpracować? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu!

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies