Wyjątkowa instalacja z kotar z łańcuszków

w bydgoskich Młynach Rothera

Kotary sufitowe w kształcie fal w muzeum Młyny Rothera

Kreatywne ozdoby z łańcuszków dekoracyjnych potrafią przybierać różne oblicza: eleganckie lub bardziej swobodne, poważne lub z lekkim przymrużeniem oka. Pewne jest to, że w każdym wydaniu ukazują się nam z zupełnie innej perspektywy. Potwierdza to wyjątkowa wystawa w Młynach Rothera. Intrygująca instalacja z dekoracyjnych łańcuszków stała się jej istotnym i prawdopodobnie najbardziej zapadającym w pamięć elementem, inspirowanym pięknem jednego z żywiołów.

Wyjątkowa wystawa w Młynach Rothera

Młyny Rothera należą do najbardziej charakterystycznych obiektów w Bydgoszczy.

Zbudowane w XIX w. były i są świadkami dynamicznego rozwoju miasta. Obecnie mogą pochwalić się nie tylko walorami historycznymi – z czasem nabrały też znaczenia kulturalnego, ponieważ odbywa się tu wiele interesujących wydarzeń. Należy do nich chociażby organizowana niedawno wystawa „Węzły”, nawiązująca do sprzężonej z wodą historii miasta oraz losów jego wyjątkowych mieszkańców.

Jedną z głównych bohaterek ekspozycji stała się instalacja z naszych łańcuszków dekoracyjnych. Z założenia miała przypominać nieco niespokojną falę. Ważne jest to, iż pod każdym kątem prezentuje się ona zupełnie inaczej, ukazuje się nam z wielu różnych punktów widzenia. Co więcej, wykonane z aluminium, delikatne ogniwa łańcuszków kontrastują z surowym drewnem, które dominuje w całej przestrzeni. Można powiedzieć, że stanowią one dla niego zaskakujący, acz niezwykle subtelny kontrapunkt. Instalacja została umieszczona na antresoli, dzięki czemu doskonale koresponduje z inną wystawą, pod tytułem „Woda”. Taka ekspozycja stwarza nową perspektywę poznawczą, a zarazem nadaje całości niewątpliwy walor artystyczny.

Fale z łańcuszków do wystroju wnętrz zostały umieszczone w trzech rzędach. Ich całkowita długość wynosi 17 m, natomiast szerokość – 5 m. Górne partie instalacji wyposażono natomiast w taśmy LED. W połączeniu z łańcuszkami tworzą one wyjątkową iluminację świetlną, a tym samym – niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Niebieskie linie światła biegną z jednego końca na drugi, przenikają się ze sobą, dopełniają, wchodzą ze sobą dialog. Ich ruch wprowadza do wnętrza finezję, dynamikę, grę światła. Dzięki temu całość wygląda trochę jak oryginalna, nowoczesna rzeźba, stanowiąca pretekst do bliższego przyjrzenia się żywiołowi wody. Ta bowiem, jak pokazuje historia, choć często cicha i spokojna, potrafi odmienić w rzeczywistości porządek świata

kotary dekoracyjne z łańcuszków w kolorze srebra

Łańcuszki dekoracyjne

– nowość w świecie polskich wnętrz

Mimo że ozdoby z łańcuszków do wystroju wnętrz na dobre rozgościły się w innych częściach Europy, u nas dopiero wkraczają na rynek – jesteśmy jedyną polską firmą, która zajmuje się ich tworzeniem. Coraz częściej wykorzystywane są one jednak w tworzeniu aranżacji, chętnie sięgają po nie projektanci wnętrz oraz artyści. Zapewniają bowiem bogaty wachlarz możliwości – zwłaszcza, jeśli chodzi o dekorowanie hoteli, muzeów, restauracji czy nawet i mieszkań. Doskonale odnajdują się zarówno w bardzo nowoczesnych, jak i tych tradycyjnych wnętrzach. Subtelnie podkreślają ich elegancki charakter lub całkowicie zmieniają ich wygląd. W niekonwencjonalny sposób dzielą wnętrze, a jednocześnie łączą w spójną całość wszystkie jego strefy.

Kotary sufitowe z łańcuszków dekoracyjnych na wystawie Węzły

Łańcuszki do wystroju wnętrz

– jak jeszcze można je wykorzystać?

Jak pokazaliśmy na powyższych przykładach, atutem łańcuszków do aranżacji wnętrz jest duża plastyczność. Z powodzeniem można je wykorzystać zarówno do tworzenia organicznych kształtów, znanych nam ze świata natury (jak w przypadku naszej fali), jak i idealnych walców czy sześcianów (które również można umieścić np. na suficie). Każda dekoracja tego typu tworzona jest z pojedynczych, aluminiowych ogniw, w tym samym lub zupełnie innym kolorze – wszystko zależy do Twojej koncepcji.

Oprócz instalacji artystycznych, nasze łańcuszki można wykorzystać do tworzenia:

  • przepierzeń – prostych kotar utrzymanych zwykle w jednym kolorze, ich zadaniem jest przede wszystkim podział przestrzeni we wnętrzach;
  • kotar sufitowych – mogą one przyjmować formy np. wyżej wspomnianych walców czy sześcianów, nadają charakter pomieszczeniom oraz umiejętnie ukrywają instalacje elektryczne;
  • kotar dekoracyjnych – dzielą wnętrze na strefy, pełniąc przy okazji funkcje dekoracyjną.
instalacja z kotar z łańcuszków w Młynach Rothera

Łańcuszki do aranżacji Poppa

Podobają Ci się wyjątkowe dekoracje z łańcuszków? Masz pomysł na wzór oraz wnętrze jedyne w swoim rodzaju? Potrzebujesz porady? A może chciałbyś z aluminiowych ogniw stworzyć coś zupełnie nowego? Skontaktuj się z nami i zadzwoń pod numer 505 027 107. Rozmowa jest całkowicie niezobowiązująca, a my chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies