Wyjątkowe żyrandole z łańcuszków

w nowym klubie nocnym Rust w Krakowie

żyrandole z łańcuszków dekoracyjnych w nocnym klubie

Rust Club na starym mieście w Krakowie przy ul. Sławkowskiej 13 to jeden z nowszych punktów programu tego miasta. Przyciąga swoim swoim klimatem i charakterem, który bazuje na starannym doborze dekoracji wnętrza. Po wejściu pierwsze co przykuwa oko to eleganckie żyrandole z łańcuszków dekoracyjnych o miedzianej tonacji.

Żyrandole z łańcuszków

na pierwszym planie

Klub został zaaranżowany w sposób, który kolorystycznie ma przypominać rdzę (z ang. rust – rdza). Zostało to osiągnięte poprzez użycie brązowo-bordowej cegły na ścianach, czy oświetlenie w odcieniach czerwieni. To wszystko jednak kompletowane jest przez główny gwóźdź programu – żyrandole z łańcuszków do wystroju wnętrz o barwie miedzianej. Są one jednym z głównych elementów dekoracyjnych klubu, znacząco wyróżniając się w jego przestrzenii. Warto tutaj powiedzieć o rozmiarze żyrandoli – mają one średnicę 120 centymetrów, a sam zwis łańcuszków mierzy 80 centymetrów. Nieprzesadne byłoby zatem stwierdzenie, iż sama ich wielkość ma potencjał przyciągać uwagę. Do tego należy dodać, iż jest ich aż pięć, a każdy żyrandol jest stworzony z czterech kręgów na których zwisają łańcuszki.  Tym sposobem łańcuszki dekoracyjne stanowią główny element wystroju wnętrza, który przewija się przez cały obszar klubu.

Żyrandol z łańcuszków w klubie nocnym

Łańcuszki dekoracyjne

– nowość w świecie polskich wnętrz

Żyrandole z łańcuszków dekoracyjnych są kolejnym urzeczywistnieniem możliwości, jakie daje ten materiał. Dzięki swojej strukturze w znakomity sposób grają ze światłem – całość zbudowana jest z małych elementów, co pozwala światłu przenikanie do dalszych stref pomieszczenia, pomimo dużego rozmiaru całego żyrandola. Dodatkowo miedziany, błyszczący kolor potęguje ten efekt, sprawiając, iż refleksy świetlne odbijają się na całej jego połaci. Ta “lekkość”, z jaką żyrandole grają i przenikają ze światłem kontrastuje z ich rzeczywistą ciężkością. To właśnie ten kontrast jest tu tak kluczowy, gdyż nadaje on charakteru nieoczywistości – metal powinien być przecież twardy i nieprzenikliwy. Tak jednak nie jest – wydaje się lekki, odbijając światło, jednocześnie subtelnie oddzielając oczy od jego jaskrawego źródła. Taka kompozycja ma na celu przyciągnąć uwagę odbiorcy, co jest priorytetem w aranżacji wnętrz restauracji czy barów.

To wszystko zostało osiągnięte bezpośrednio nawiązując do tematyki klubu, jednocześnie oddając, jak i tworząc jego charakter

Miedziany żyrandol z łańcuszków w klubie Rust w Krakowie

Na tym przykładzie można pokazać czym tak naprawdę są łańcuszki dekoracyjne – są materiałem, który materializuje charakter i wizję autora – tak jak w tym przypadku, gdzie wizją projektanta była tematyka rdzy. Jest to materiał, który z powodzeniem może przybierać różne formy – kotary z łańcuszków dekoracyjnych, przepierzenia, czy tak jak teraz – żyrandole. Kształt i forma uzależniona jest tylko od pomysłu. Właśnie dlatego łańcuszki dekoracyjne są tak uniwersalnym materiałem. Nie nakładają ograniczeń, a tworzą możliwości. To autor jest tutaj wyznacznikiem tego, co da się stworzyć.

Łańcuszki dekoracyjne jako żyrandol

Wystrój wnętrz z użyciem łańcuszków dekoracyjnych

- sposób na sukces

Jedną z zalet używania łańcuszków dekoracyjnych jest przede wszystkim nietuzinkowość projektu, jak i możliwości personalizacji. Żyrandole z łańcuszków do restauracji, klubów czy hoteli to unikatowy sposób na nadanie charakteru całej przestrzeni. Jako że jest to produkt nowy na rynku, nada się w sam raz dla osób szukających czegoś innego, oryginalnego. Kolejnym aspektem dotykającym tej sfery jest możliwość personalizacji – łańcuszki dekoracyjne są dostępne w owocnej gamie kolorów, a ponadto można nimi tworzyć wielorakie wzory – nawet na bazie obrazów. Wielkość czy długość żyrandoli, kotar czy przepierzeń z łańcuszków dekoracyjnych jest dowolna i uzależniona od indywidualnych potrzeb klienta. Jest to materiał niesamowicie wdzięczny, dający wachlarz możliwości i przestrzeni dla tych, którzy mają własną wizję twórczą. Te komponenty sprawiają, iż projekty na bazie łańcuszków dekoracyjnych charakteryzują się niepowtarzalnością i gwarantują, iż finalny produkt jest jedyny w swoim rodzaju.

Podobają Ci się wyjątkowe dekoracje z łańcuszków? Masz pomysł na wzór oraz wnętrze jedyne w swoim rodzaju? Potrzebujesz porady? A może chciałbyś z aluminiowych ogniw stworzyć coś zupełnie nowego? Skontaktuj się z nami i zadzwoń pod numer 505 027 107. Rozmowa jest całkowicie niezobowiązująca, a my chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies