Kotary dekoracyjne jako przepierzenia wnętrz

estetyka i wygoda

Kotara z łańcuszków Hilton Świnoujście

Kotary dekoracyjne są elementami wyposażenia, które pozwalają szybko ożywić przestrzeń i nadać mu wyjątkowy klimat. Ich różnorodność pozwala dobrać odpowiednią kotarę do konkretnego wystroju wnętrza, zapewniając jednocześnie szykowny design. Jest to także cenione rozwiązanie, pozwalające ukryć niektóre elementy architektoniczne wnętrza, których nie chcemy eksponować. Oprócz interesującego efektu wizualnego, zapewniają także walory użytkowe, które idealnie sprawdzają się jako przepierzenia wnętrz.

Przepierzenia

– sprawdzony sposób na praktyczną aranżację przestrzeni

Kotary dekoracyjne umożliwiają podział pomieszczenia na kilka stref – odpowiednio dobrane gwarantują nie tylko wysoką estetykę, ale także funkcje użytkowe nieosiągalne dla innych przepierzeń. Co ważne, stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych ścian działowych, których budowa pochłania sporo czasu i energii – w odróżnieniu od tego rozwiązania przepierzenia można je wiązać w “warkocz”, dzięki czemu nie blokują cyrkulacji powietrza oraz możliwości przemieszczania się. Zasłaniają widoczność jednocześnie gwarantując dostęp światła. 

Takie rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie obiektach, które ze względu na ograniczenia techniczne wymagają wydzielenia dodatkowych stref. Bogate wzornictwo oraz szeroki asortyment przepierzeń z ażurowych łańcuszków pozwala sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów i dostosować kotary do indywidualnego wystroju.

Przepierzenie w SPA Hilton Resort & SPA

Kotary ażurowe

– co powinno się o nich wiedzieć?

Kotary ażurowe wykonane są z aluminiowych łańcuszków – to czyni je wyjątkowymi, ponieważ pozwalają stworzyć dowolne aranżacje, dzięki którym dodają charakteru pomieszczeniom, spełniając jednocześnie praktyczną rolę. Kotary dekoracyjne produkowane są pod ściśle określony wymiar, w dowolnej wersji kolorystycznej. Chcąc zyskać na szyku i elegancji, istnieje także możliwość stworzenia kotar jednokolorowych, które mogą zachować głęboki połysk, jak również klasyczne, matowe wykończenie. Oprócz proponowanego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na kotary składające się z pionowych pasów – przy czym należy podkreślić, że ich liczba oraz szerokość jest w pełni modyfikowalna według preferencji użytkownika. 

Konieczność adaptacji pomieszczenia do określonych celów jest powszechnym zabiegiem przeprowadzanym między innymi w komercyjnych lokalach, jak również w pomieszczeniach biurowych. Oprócz szerokiej gamy barw, kotary mogą być wykonane z indywidualnie wybranym przez klienta wzorem. Może na nich znaleźć się zarówno odwzorowanie obrazów, jak i grafik, dzięki czemu nie ma przeciwwskazań, aby umieścić na nich na przykład logo firmy czy dowolny znak pasujący do przestrzeni, gdzie zostaną zamontowane.

Ażurowe kotary składające się z pojedynczych łańcuszków tworzą wyjątkowy efekt wizualny, który podkreśla walory pomieszczenia. Ich montaż jest bardzo prosty, dzięki czemu nie pochłania dużo czasu. Co więcej, nie powoduje on konieczności dodatkowych prac remontowych, co zasadniczo obniża koszty adaptacji pomieszczeń. Instalacja przepierzenia z aluminiowych łańcuszków nie wymaga wiele miejsca, a jednocześnie doskonale się prezentuje.

 

Niewątpliwie ażurowe kotary posiadają wiele zalet – jedną z nich jest wysoka praktyczność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, co wpływa na ich długą żywotność. Oprócz walorów dekoracyjnych, przepierzenia z aluminiowych łańcuszków gwarantują funkcje, których nie zapewnią inne elementy przeznaczone do wydzielania przestrzeni lub efektownego zasłonięcia niedekoracyjnych elementów wnętrz

Kotara z wzorem kopca w Hyatt Place Kraków

Przepierzenia z aluminiowych łańcuszków

– gdzie je stosować?

Zastosowanie kotary, zaledwie w kilka chwil, pozwala na podział pomieszczenia na wiele odseparowanych stref, zapewniających poczucie intymności, przy zachowaniu pełnej użyteczności. Dzięki tej funkcji, kotary z ażurowych łańcuszków sprawdzą się w gabinetach stomatologicznych i lekarskich, salonach masażu, odnowy biologicznej czy w spa, hotelach, restauracjach, biurach, a nawet w domach. 

Ażurowe przepierzenia mogą służyć jako przesłony imitujące drzwi. Doskonale ukryją mało eleganckie rury czy wnękę. Kotary z aluminiowych łańcuszków są nieprzezierne i jednocześnie nie ograniczają przestrzeni ani dróg komunikacyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość oraz niskie wymagania w zakresie konserwacji i czyszczenia.

Kotary do restauracji Poppa - FHouse Warsaw

Kontakt z nami

Jesteś zainteresowany metamorfozą wystroju hotelu, restauracji, kawiarni, salonu spa, salonu piękności, a nawet mieszkania lub domu mieszkalnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Służymy doradztwem! Z przyjemnością współpracujemy też z architektami i projektantami wnętrz.

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies