Kotary dekoracyjne z łańcuszków

efektowny element dekoracji w restauracji

FHouse Warsaw Kotara dekoracyjna z łańcuszków Poppa

Efektowny wystrój wnętrz to jeden z podstawowych elementów przykuwających uwagę klientów czy gości. Inwestorzy i projektanci wnętrz wciąż szukają zabiegów dekoracyjnych gwarantujących oryginalność, które jednocześnie pozwolą nietuzinkowo zaaranżować wnętrze.

Ażurowe kotary

– recepta na doskonały styl wnętrza!

Kotary dekoracyjne są doskonałym sposobem na wdrożenie we wnętrzach efektownych elementów dekoracyjnych. W tym zakresie sprawdzają się szczególnie biżuteryjne ozdoby w postaci zasłon wykonanych z aluminiowych łańcuszków. Ten element wyposażenia wnętrz powoduje nieoczywistą grę świateł, przezierności i intymności zarazem. Delikatne detale składające się na każdy z łańcuszków podkreślają wyjątkowość wnętrza oraz nadają mu ekskluzywny charakter.

Zaletą kotar dekoracyjnych wykonanych z aluminiowych łańcuszków jest bogactwo barw połączone z możliwością uzyskania indywidualnie dobranego wzornictwa. Dekoracyjne kotary, w zależności od wizji projektanta wnętrz, mogą przybierać formę zarówno połyskujących, jednokolorowych zasłon, jak i wielobarwnych, opalizujących obrazów czy grafik wykonanych na indywidualne zlecenie. Warto dodać, że w zakresie tworzenia wzorów na kotarach dzielących wnętrza czy pomieszczenia nie ma ograniczeń – detale przygotowywane są ręcznie na podstawie dostarczonego wzoru. Tworzenie takiej grafiki jest czasochłonne, ale za to przynosi wyjątkowy, przyciągający uwagę efekt. Dekoracyjne zasłony mogą stanowić odwzorowanie obrazu czy grafiki – charakter wzorniczy może być indywidualnie wybrany przez klienta, w zależności od stylu wnętrza. Kotary dekoracyjne także doskonale zaprezentują wszelkiego typu znaki graficzne czy logo.

Kotara z łańcuszków Hilton Świnoujście

Dekoracyjne kotary

(nie) tylko w ekskluzywnych lokalach

Ażurowe zasłony z aluminiowych łańcuszków przygotowane przez Poppa zostały wykorzystane m.in. w nowym lokalu FHouse Warsaw, będącym jednym z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych klubów w Europie. Lokal sygnowany jest znakiem FashionTV i zaprojektowany jest z myślą o klientach ceniących wyrafinowany smak oraz posiadających wyczucie stylu. FHouse powstał, by łączyć w sobie wiele aspektów życia społeczno-kulturalnego, w tym kulturę, modę, muzykę, biznes czy rozrywkę – i jest jedynym takim obiektem w Europie.

W klubie architekci z Belotto Design, cenionego biura projektantów wnętrz wykorzystali dekoracyjne kotary jako istotny element estetyczny oraz marketingowy – na płaszczyźnie kotary umieszczone zostało charakterystyczne logo FashionTV, nawiązujące grafiką do diamentu z wpisaną literą “f”. Dwie pary kotar w kolorach złotym i srebrnym zostały zainstalowane w głównej restauracji oraz palarni istotnie wzbogacając ich wnętrza. 

Głównym powodem decyzji o zastosowaniu aluminiowych łańcuszków dekoracyjnych, jak przyznaje Gabriela Sobczak z Belotto Design, był fakt, że:

…tworzą one wyjątkowy efekt, który łączy ze sobą elegancję i nowoczesny design. Dodatkowo stanowią element biżuteryjny wnętrza, który był bardzo istotny dla konceptu projektowanej przestrzeni”. 

Niecodzienna faktura zasłon, eksponująca grę światła na elementach metalowych, oraz ich nietuzinkowe i unikalne wzornictwo także były przyczyną wyboru tego rozwiązania spośród wielu innych dostępnych. Co ważne, uzyskany efekt w pełni zadowolił inwestorów i architektów.

Klub nocny Fashion House - kotary z łańcuszków

Aluminiowe łańcuszki

– optymalne wymagania techniczne

Ważną cechą każdego elementu wystroju wnętrz jest, oprócz walorów estetycznych, jego strona techniczna – sposób montażu, trwałość czy elastyczność w zakresie dostosowania do wymagań obiektu. Kotary dekoracyjne wykonane z łańcuszków charakteryzują się przyjaznymi cechami w zakresie użytkowania oraz instalacji. Z jednej strony są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, z drugiej zaś zapewniają prosty i możliwie bezinwazyjny montaż, niewymagający skomplikowanych prac budowlanych. Przyznaje to także Pani Gabriela Sobczak: 

zarówno w trakcie analizowania koncepcji zasłon łańcuchowych, jak i podczas realizacji projektu nie mieliśmy żadnych wątpliwości dotyczących zastosowania tego typu rozwiązania dekoracyjnego”. 

Kotary dekoracyjne z zastosowaniem aluminiowych łańcuszków to element wystroju wnętrza podkreślający jego indywidualny charakter – od glamour czy klasyki po nowoczesność i minimalizm. Ścianki i przepierzenia z łańcuszków dekoracyjnych pozwalają osiągnąć oczekiwany efekt wizualny i funkcjonalny, nie tylko w lokalach gastronomicznych, rozrywkowych, wypoczynkowych czy biznesowych!

Przepierzenia z łańcuszków w hotelu Park17 w Częstochowie

Kontakt z nami

Jesteś zainteresowany metamorfozą wystroju hotelu, restauracji, kawiarni, salonu spa, salonu piękności, a nawet mieszkania lub domu mieszkalnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Służymy doradztwem! Z przyjemnością współpracujemy też z architektami i projektantami wnętrz.

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies