Przepierzenia

doskonałe rozwiązania w aranżacji wnętrz hoteli i SPA

Przepierzenia z łańcuszków w hotelu Park17 w Częstochowie

Obiekty o charakterze komercyjnym – takie jak restauracje, hotele, kliniki czy salony SPA – poszukują nowoczesnych lub unikatowych rozwiązań designerskich, które pozwolą skutecznie, dyskretnie i estetycznie podzielić wnętrza. Takie walory zapewniają ażurowe przepierzenia do pomieszczeń wykonane z aluminiowych łańcuszków.

Nowoczesne przepierzenia

– estetyka, funkcjonalność i szerokie zastosowanie

Przepierzenia są elementem przestrzeni stosowanym do wydzielenia w pomieszczeniu poszczególnych stref. Doskonale sprawdzają się jako nieinwazyjna alternatywa ścianek działowych. Łańcuszkowe przepierzenia nie tworzą “sztywnej” bariery, w odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji ścianek działowych, które mogą powodować wymierną utratę przestrzeni. Ażurowe ścianki dekoracyjne są elastyczne przy jednoczesnej wysokiej estetyce. Nowoczesnym rozwiązaniem przepierzeń w pomieszczeniach są właśnie kotary z aluminiowych łańcuszków. Wnoszą do przestrzeni powiew oryginalności połączony z elegancją, funkcjonalnością oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Przepierzenia z łańcuszków w SPA Hilton

Oryginalne przepierzenia z aluminiowych łańcuszków

Ażurowe kotary wykonane z aluminiowych łańcuszków to nowość na polskim rynku. Dają możliwość wprowadzenia do pomieszczeń nie tylko podziału przestrzeni, ale także oferują nowe opcje wzornictwa i zapewniają wysoką funkcjonalność. Za wykorzystaniem tego typu materiałów przemawiają zarówno praktyczne zastosowania, jak i elegancki oraz oryginalny design.

Przepierzenia z aluminiowych łańcuszków sprawdzą się jako zasłona zamiast ściany, która skutecznie podzieli przestrzeń przy jednoczesnym zachowaniu przenikliwości światła oraz nikłej przezierności. Elastyczna forma, która pozwala na dobór kotary do pomieszczenia o dowolnej długości oraz szerokości, umożliwia pełne dostosowanie produktu do charakteru przestrzeni. Unikalna faktura przepierzenia jest trwała i odporna na intensywne użytkowanie – z czym w szczególności mamy do czynienia w pomieszczeniach użytkowych – hotele, spa, kliniki, restauracje, kawiarnie itp. Przepierzenia z aluminiowych łańcuszków nie wymagają szczególnej konserwacji i są łatwe do utrzymania w czystości. 

Ten rodzaj ażurowych zasłon do pomieszczeń charakteryzuje się wyjątkowymi walorami estetycznymi, które pozwalają na pełną dowolność w zakresie aranżacji przestrzeni. Bogactwo kolorów w macie lub połysku oraz możliwość tworzenia unikalnych wzorów, zapewniają idealne dostosowanie finalnego produktu do indywidualnych oczekiwań klienta.

Przepierzenia w SPA w hotelu Radisson

Przykłady zastosowania przepierzeń w hotelu i SPA

Kotary przeznaczone do dzielenia przestrzeni są wykorzystywane przez architektów wnętrz w celu zdefiniowania elastycznego podziału przestrzeni, umożliwiającego nadanie wnętrzom różnorodnych funkcji. Ażurowe przepierzenia z łańcuszków znajdują zastosowanie między innymi w prestiżowych lokalizacjach poszukujących rozwiązań estetycznych, funkcjonalnych, a zarazem przyjaznych dla klientów. 

Przykładem może być hotel Hilton Świnoujście Resort&SPA, gdzie przepierzenia umieszczono w strefie relaksu SPA. Tam wykorzystane są jako sprytne kotary oddzielające leżanki, dające efekt i wrażenie swobody oraz w pełni wyizolowanej przestrzeni z cudownym widokiem na morze. Goście odpoczywający w strefie SPA mają gwarancję pełnego odprężenia w warunkach zapewniających intymność. 

Dlaczego hotel zdecydował się na zastosowanie kotar z aluminiowych łańcuszków zamiast innych dostępnych rozwiązań? Na to pytanie odpowiedział Marcin Góralski – Kierownik ds. Komunikacji i Treści Zdrojowa Invest&Hotels – głównego inwestora Hilton Świnoujście Resort&SPA: 

…dają efekt elementu niedosłownego, zaskakującego. Ciężar metalu, nawet aluminium, powoduje, że płaszczyzny układają się w sposób zupełnie inny niż tkaniny. Połysk metalu w połączeniu ze światłem oraz nieprzeziernością wpisuje się w funkcje wypoczywalni, gdzie szukamy intymności i wyizolowania”. 

Jak wskazuje inwestor, były to kluczowe cechy, które zadecydowały o wkomponowaniu oryginalnych rozwiązań dzielących przestrzeń w hotelu – przepierzeń z aluminiowych łańcuszków

Decyzja o montażu ażurowych zasłon z łańcuszków w strefie relaksu SPA zapadła już na etapie projektowania przestrzeni. Tu szczególne znaczenie, oprócz walorów estetycznych, miały także cechy użytkowe przepierzeń – możliwość utrzymania wysokiej higieny, nieprzezierność przy jednoczesnej przepuszczalności światła czy brak konieczności szczególnej konserwacji. Kotary dzielące przestrzeń wykonane z łańcuszków okazały się także najbardziej efektowne pod względem wyrazu, nowoczesnego designu czy gry świateł, które doskonale wpisały się w klimat przestrzeni SPA. 

Pewne początkowe wątpliwości inwestora budził fakt montażu przepierzeń, szczególnie w zakresie odpowiedniego łączenia oraz równomiernego rozwieszenia kurtyn w pomieszczeniu. Instalacja ażurowych zasłon okazała się niezwykle prosta, a w równomiernym rozłożeniu poszczególnych elementów pomogła wysoka elastyczność materiału.

Przepierzenie w SPA w Hotelu Hilton

Kontakt z nami

Jesteś zainteresowany metamorfozą wystroju hotelu, restauracji, kawiarni, salonu spa, salonu piękności, a nawet mieszkania lub domu mieszkalnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Służymy doradztwem! Z przyjemnością współpracujemy też z architektami i projektantami wnętrz.

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies