Dekoracyjne kotary sufitowe z łańcuszków

designerskie elementy aranżacyjne

dekoracyjne kotary sufitowe z Łańcuszków w restauracji Fala Pub

Architekci i projektanci wnętrz poszukują niecodziennych materiałów, które mogą być wykorzystane do aranżacji hoteli, restauracji, obiektów turystycznych, luksusowych kurortów, galerii handlowych czy centrów urody i SPA. W tym celu można użyć kotar sufitowych z łańcuszków. To produkt dostępny w zróżnicowanej palecie kolorystycznej, różnych długościach czy splotach, dzięki czemu można go wkomponować w przestrzeń i dopasować do stylistyki wnętrza.

Nowoczesny materiał aranżacyjny

– dekoracyjne kotary sufitowe

Poszukując oryginalnych materiałów przeznaczonych do aranżacji wnętrz w budynkach komercyjnych i pomieszczeniach przeznaczonych na działalność turystyczną, gastronomiczną czy związaną z pielęgnacją ciała, warto sięgnąć po rozwiązania niekonwencjonalne. Należą do nich dekoracyjne ażurowe kotary sufitowe. To absolutna nowość na polskim rynku, która może zainteresować w szczególności designerów i architektów wnętrz pragnących zaskoczyć potencjalnych zleceniodawców. 

Zaletą kotar sufitowych z łańcuszków jest jakość materiału, z jakiego są wykonane. To produkty, które powstały z aluminium odpornego na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Kotary sufitowe z łańcuszków mogą być instalowane w pomieszczeniach o różnym metrażu i wysokości. Zróżnicowana kolorystyka tych produktów dekoracyjnych umożliwia dopasowanie do stylistyki każdego wnętrza.

Kotary sufitowe ażurowe z powodzeniem podkreślą urok przestrzeni glamour, nowoczesnych, futurystycznych, modern, awangardowych, eklektycznych, jak również modnego obecnie stylu art déco. Jest on połączeniem blichtru, przepychu i luksusu z naturalnymi materiałami w postaci kamienia, ceramiki oraz drewna

Eleganckie kotary sufitowe z łańcuszków

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się dekoracyjne kotary sufitowe z łańcuszków?

Eleganckie kotary sufitowe czy kurtyny wykonane z łańcuszków mogą tworzyć pięknie wyglądające kaskady składające się z elementów o różnym splocie i kolorystyce. Ten materiał aranżacyjny sprawdza się w nowoczesnych centrach handlowych, galeriach, jak również luksusowych restauracjach, kawiarniach czy nawet obiektach turystycznych i SPA. Spełnia wszelkie wymogi sanepidu. Kotary sufitowe są niepalne, lekkie i łatwe w montażu. Nie ingerują w instalacje budynku. Nieskomplikowany montaż produktu pozwala na zaaranżowanie i wkomponowanie w dowolnie wybraną przestrzeń. 

Kotary sufitowe aluminiowe mogą zdobić pojedyncze wyspy znajdujące się w poczekalniach hoteli oraz wielkopowierzchniowych galeriach handlowych. Ten produkt aranżacyjny może być montowany na kilka sposobów, co umożliwia tworzenie interesujących kompozycji. 

Designerskie kotary sufitowe z łańcuszków można zawieszać wzdłuż sufitu, tworząc przykuwające uwagę, geometryczne elementy aranżacyjne. Produkty można także wkomponować w przestrzeń poprzez umieszczenie ich na wygiętych listwach. Tego rodzaju zabieg aranżacyjny pozwala na tworzenie kompozycji o najróżniejszych wzorach. Architekci wnętrz mają do dyspozycji kotary sufitowe o dowolnej długości. Dzięki temu powstaje efektownie prezentujące się przejście, tak zwana kaskada czy efekt fali.

dekoracyjne sufitowe kotary

Zalety ozdobnych kotar sufitowych z łańcuszków

Nowoczesne łańcuszki dekoracyjne mogą być wykorzystane na przykład do stworzenia oryginalnie prezentującej się kotary sufitowej – zarówno monochromatycznej, jak i wielokolorowej. 

Ozdobne kotary sufitowe z łańcuszków dobrze komponują się z materiałami zastosowanymi do wykończenia wnętrz obiektów komercyjnych. To elementy aranżacyjne współgrające ze szkłem, piaskowcem, gresem szkliwionym, a także ceramiką podłogową.

Oryginalnie wyglądające kotary sufitowe, które wykonane są łańcuszków, mogą mieć różną szerokość i dowolną długość. Designerzy zajmujący się projektowaniem pomieszczeń komercyjnych mogą zastosować ten materiał do estetycznego i trwałego zakamuflowania mniej atrakcyjnych elementów znajdujących się na sufitach. Należą do nich systemy wentylacyjne, okablowanie czy orurowanie. 

Wiele możliwości zaaranżowania pomieszczeń przy pomocy kotar sufitowych z łańcuszków pozwala na kreatywne wykorzystanie tego materiału podczas projektowania pomieszczenia. Wnętrze, w którym zostaną zastosowane kotary sufitowe nabierze nowego charakteru i będzie zachwycać nietuzinkowym wykończeniem.

Ażurowe kotary sufitowe łączą w sobie cechy skutecznego kamuflowania nieestetycznych elementów montowanych w obiektach komercyjnych z funkcją dekoracyjną. Zalety kotar sufitowych składających się z łańcuszków dekoracyjnych to wiele sposobów montażu, atrakcyjne wersje kolorystyczne, różne rozmiary, a także możliwość kreatywnego wkomponowania w przestrzeń.

Kotara z łańcuszków nad barem w hotelu Park17

Kontakt z nami

Jesteś zainteresowany metamorfozą wystroju hotelu, restauracji, kawiarni, salonu spa, salonu piękności, a nawet mieszkania lub domu mieszkalnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Służymy doradztwem! Z przyjemnością współpracujemy też z architektami i projektantami wnętrz.

Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Przeczytaj naszą Politykę Cookies