Zasłony drzwiowe

Aluminiowe łańcuszki dekoracyjne

Zasłona drzwiowa z aluminiowych łańcuszków - Poppa

Drzwi to jeden z podstawowych elementów wyposażenia przestrzeni, który pozwala oddzielić pomieszczenie od pozostałych wnętrz w obiekcie. Jednym ze sposobów zaznaczenia integralności wnętrza jest zastosowanie zasłon drzwiowych, które mogą pełnić rolę drzwi lub stanowić dodatkowy element zasłaniający otwór drzwiowy. Bez wątpienia, kotary drzwiowe to metoda zarówno na podniesienie estetyki, jak i wykorzystanie praktycznych właściwości zasłon niedostępnych dla tradycyjnych drzwi.

Zalety stosowania zasłon drzwiowych wykonanych z aluminiowych łańcuszków

Zastąpienie drzwi zasłoną jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Zalecane jest przede wszystkim w miejscach, które nie wymagają wytłumienia, ale jednocześnie muszą stanowić element skutecznie odgradzający jedno pomieszczenie od drugiegoZasłony drzwiowe z aluminiowych łańcuszków spełniają ten warunek jednocześnie stając się nietuzinkowym i przyciągającym uwagę detalem dekoracji wnętrza.

Korzyści z zastosowania zasłon drzwiowych:

• skuteczne odgrodzenie dwóch pomieszczeń
• nie zajmują miejsca
• nie wymagają osadzenia ram drzwiowych ani skrzydła drzwi
• posiadają elastyczną formę, która nie utrudnia komunikacji pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem
• unikalna dekoracja wnętrza – industrialna estetyka połączona z indywidualnie dobranym wzornictwem
• transparentność zapewniająca skuteczną zasłonę i intymność
• pozwalają na doskonałą cyrkulację powietrza
• łatwy montaż
• łatwe w utrzymaniu – nie wymagają skomplikowanej konserwacji, mycia i czyszczenia
• długa żywotność – zastosowanie aluminiowych elementów sprawia, że zasłony są niezwykle trwałe
• szeroka gama możliwości kolorystycznych – monokolor, kolor, połysk lub mat

Zasłony na drzwi z aluminiowych łańcuszków

Kotary drzwiowe wykonane z łańcuszków to sposób na podniesienie estetyki wnętrza. Ich wysoka dekoracyjność nadaje przestrzeni nowy wymiar. Wprowadzenie akcentów kolorystycznych w miejsce drzwi pozwala przełamać tradycyjny i przewidywalny design i wprowadzić do pomieszczenia odmienny styl. Ażurowe zasłony drzwiowe dostępne są jako:

jednokolorowe kotary drzwiowe – zasłony wykonane z łańcuszków aluminiowych w kolorze wybranym przez klienta, w ofercie bogata paleta barw


kotary drzwiowe w pasy
– zasłony z różnokolorowych pasów ułożonych z łańcuszków aluminiowych, szerokość pasów oraz kolory określa klient


kotary drzwiowe ze wzorem
– ręczne przeplatanie ogniw łańcuszków pozwala odtworzyć na zasłonie wybraną przez klienta grafikę

Zastosowanie ażurowych kotar drzwiowych

Poszukiwanie nowych, funkcjonalnych rozwiązań do pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych sprawia, że architekci wnętrz coraz częściej sięgają po innowacyjne, a jednocześnie dekoracyjne elementy pozwalające podnieść estetykę przestrzeni. Jedną z metod nadania pomieszczeniom nowego charakteru jest zastosowanie ażurowych kotar drzwiowych.


Zasłony drzwiowe
znajdują bardzo szeroką sferę zastosowań. Mogą być montowane we wszystkich miejscach, gdzie znajdują się drzwi. Z jednej strony mogą funkcjonować samodzielnie, z drugiej strony mogą być elementem uzupełniającym funkcję drzwi. Sprawdzą się jako uzupełnienie funkcji drzwi tarasowych czy pokojowych – w czasie, kiedy drzwi pozostają otwarte, będą pozwalały na swobodny przepływ świeżego powietrza i zarazem zapewnią oczekiwaną intymność.


Ażurowe kotary drzwiowe
znajdą zastosowanie jako drzwi do garderoby. Mogą być wykorzystywane także jako dekoracyjne drzwi do szafy. W efekcie będą efektowną dekoracją, która pozwoli na stały dostęp powietrza w miejsca zazwyczaj całkowicie odcięte od cyrkulacji.


Zaletą kotar drzwiowych
jest niezwykle łatwy montaż wymagający jedynie przymocowania do ściany lub sufitu listwy, z której swobodnie zwisają aluminiowe łańcuszki. Każdy produkt dostosowany jest do wymagań i oczekiwań klienta – zarówno co do długości, szerokości, jak i wzornictwa zamówionej kotary. Zasłony drzwiowe zbudowane są z łańcuszków składających się z aluminiowych elementów umożliwiających tworzenie dowolnych wzorów. W efekcie zasłona drzwiowa może być odwzorowaniem indywidualnie wybranej przez klienta grafiki czy napisu.

Zasłona drzwiowa - Poppa

Jak zamówić ażurowe kotary drzwiowe?

Chcesz wiedzieć więcej na temat zasłon do drzwi wykonanych z aluminiowych łańcuszków? Zapraszamy do kontaktu z nami! Pomożemy dobrać nie tylko odpowiednie rozmiary kotar, ale także również podpowiemy, jakie wzory wybrać i gdzie czerpać inspiracje w zakresie doboru odpowiednich grafik.