Jak podzielić pokój

Dzielenie pokoi – dostępne rozwiązania

Często mieszkając już jakiś czas w naszym domu lub mieszkaniu powstaje potrzeba podzielenia pomieszczeń. Powody tego mogą być różne, wielu z nas miało taka potrzebę. I choć może nie stanowić to dużego wyzwania, warto jednak przemyśleć ten krok i przeanalizować różne możliwości poddziału pokoi.

Po co dzielić pokoje?

Planując aranżację naszego mieszkania lub domu zdarza się, że nie przewidzimy wszystkich czynników wpływających na komfort naszego funkcjonowania. Z czasem zauważamy, że drobne niedogodności zakłócają nasze życie w upragnionym gniazdku. Może to być nieporządek na blacie kuchennym, sterta dokumentów na biurku lub… inny powód, który każdy z nas może sobie przywołać z własnego życia.

Dlatego też  powstaje potrzeba podziału pomieszczeń. Chcemy oddzielić część sypialną od dziennej, kuchnię od salonu, miejsce do pracy od miejsca do wypoczynku.

Co nam daje dzielenie pomieszczeń?

Podzielenie pomieszczeń szybko może poprawić nasze samopoczucie związane z przebywaniem w domu. Jeżeli tylko ścianka działowa spełni funkcję, której oczekiwaliśmy da  nam to większy komfort i estetykę codziennego funkcjonowania. Pozbędziemy się niechcianego widoku, który do tej pory zaburzał pobyt w naszych wnętrzach.

Sposoby podziału pokoi

Obecnie rynek oferuje nam wiele rozwiązań, które możemy wykorzystać do podziału pokoi. Nie sięgając daleko możemy wymienić np.:

  • kartonowo – gipsowe ścianki działowe
  • meblościanki
  • drzwi przesuwne
  • parawany
  • panele ażurowe

Jeżeli interesuje nas bardziej stała forma odgrodzenia lepszymi rozwiązaniami będą tu ścianki kartonowo – gipsowe, meblościanki lub drzwi przesuwne. Kiedy naszym celem jest tylko osiągniecie efektu estetycznego bardziej polecamy parawany lub ścianki ażurowe.

Ścianki ażurowe – korzystna alternatywa

Korzyści, które dają nam ścianki ażurowe jest wiele. Przede wszystkim są one łatwe w montażu (zazwyczaj może być wykonany bez potrzeby zatrudniania fachowców) i mogą być użyte w każdym momencie po wprowadzeniu się. Kolejną zaletą tej formy dzielenia jest jej niska cena, która kształtuje się w przedziałach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Ścianki ażurowe mają jeszcze jedną istotną zaletę, która dla innych może też być  wadą – ich przezroczystość.

Ścianki ażurowe mogą być wykonane różnych materiałów, w tym z płyt MDF, drewna, drewnianych listewek, szkła, plastiku, bambusa czy aluminiowych łańcuszków dekoracyjnych.

Aluminiowe łańcuszki dekoracyjne – Co to jest?

 

FHouse Warsaw z kotarami z łańcuszków

Aluminiowe łańcuszki dekoracyjne to mało znany na polskim rynku materiał, który wykorzystuje się do tworzenia kotar dekoracyjnych, przepierzeń, ścianek ażurowych. Mogą być wykorzystane w domach, biurach, hotelach, restauracjach do przedzielania przestrzeni. Są bardzo wdzięcznym materiałem, gdyż ścianki lub kotary wykonane z nich mogę mieć dowolne rozmiary. Dużą zaletą z aluminiowych łańcuszków dekoracyjnych jest możliwość użycia dużej gamy kolorów, przez co mogą świetne współgrać z każdym wystrojem wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli w jeszcze większy sposób dopasować łańcuszki do wnętrza jest możliwość wykonania na nich praktycznie dowolnego wzoru. To oryginalne rozwiązanie jest jedyne w swoim rodzaju i efektownie nie tylko dzieli, ale i dekoruje. Materiał ten dzięki swojej przezroczystości subtelnie, ale i elegancko odgradza pomieszczenie, co z jednej strony daje pożądaną intymność, z drugiej nie pozbawia atutu jego przestrzenności. Montaż ścianki z aluminiowych łańcuszków dekoracyjnych nie wymaga większego zaangażowania, ani specjalistycznych sprzętów. Każdy, kto kiedykolwiek używał wiertarki do wkręcenia wkrętów poradzi sobie i z tym. Łańcuszki są montowane na listwie, którą mocuje się na specjalnych uchwytach dołączonych do kotary. Wystarczy wkręcić je w sufit lub ścianę i umieścić na niej łańcuszki.